Cross pump

Cross pump to oryginalny program treningowy z wykorzystaniem sztangi, który pokochało miliony ludzi na całym świecie. Opiera się na zasadzie wielu powtórzeń (The Rep Effect). Polega to na wykonywaniu ćwiczeń z wykorzystaniem umiarkowanych obciążeń, przy dużej liczbie powtórzeń. W zależności od tego, którą partię mięśni akurat będziemy trenować, zwiększamy lub zmniejszamy ciężar na sztandze. Program został ułożony w taki sposób, że nie musisz się bać o przyrost masy mięśniowej. Duża ilość powtórzeń z mniejszym obciążeniem da Ci na pewno w kość! Typowe zajęcia trwają 55 minut. Podczas rozgrzewki ćwiczymy z małymi obciążeniami. W ten sposób bezpiecznie przygotowujemy swoje ciało do większego wysiłku i możemy się zorientować, jaki ciężar wybrać do wykonywania kolejnych ćwiczeń. Instruktor zawsze udziela wskazówki jaki ciężar dobrać na odpowiednie partie mięśni.

Podczas treningu warto słuchać i obserwować prowadzącego, by widzieć, jak prawidłowo wykonać przysiad, wiosłowanie czy wyciskanie na klatkę piersiową. Możesz też sprawdzać własną sylwetkę w lustrze – to bardzo pomocne! Bardzo ważnym elementem treningu jest poprawna technika wykonywania ćwiczeń. W ten sposób mamy gwarancję, że trening jest bezpieczny dla wszystkich bez względu na poziom wytrenowania i przyniesie błyskawiczne efekty. No właśnie jakie? Zwiększysz siłę funkcjonalną swoich mięśni, wzmocnisz i ukształtujesz mięśnie całego ciała, w tym także stawy i ścięgna, wyrzeźbisz mięśnie bez zbędnego przyrostu masy mięśniowej. Twoja sylwetka będzie proporcjonalnie zbudowana. To doskonała alternatywa dla ćwiczeń na siłowni, z tym, że w grupie ćwiczy się raźniej. Na zakończenie rozciąganie i wyciszenie całego ciała, tak aby zwiększyć zakres ruchu i zmniejszyć ryzyko wystąpienia bólów mięśniowych oraz kontuzji.

Jak często chodzić na te zajęcia?

Aby osiągnąć dobre rezultaty powinno się trenować 2 – 3 razy w tygodniu z zachowaniem jednodniowej przerwy pomiędzy treningami. Po pierwszych zajęciach możesz czuć ból mięśni. To normalne. Organizm musi się zaadoptować do wysiłku. Możesz też połączyć Pump z treningami cardio, co pozwoli ci osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty. Efektem będą silne wyrzeźbione ramiona, zgrabne nogi, jędrne pośladki, mocny brzuch i plecy. Trening umożliwia skuteczne spalenie tkanki tłuszczowej.